Biala Gora

opisy książek, linki do książek itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sebastian

Biala Gora

Postautor: Sebastian » 2006-09-18, 09:00

http://ksiazki.wp.pl/katalog/ksiazki/kw,87159,ksiazka.html
Mamy nowa ciekawa pozycje, autora znanego m inn z "historycznych bitew". Najciekawsze wydaje mi sie opisanie taktyki i organizacji tercios i zmian holenderskich. Autor przedstawia tez musztre i tu nie moze sie zdecydowac np. co do szybkostrzelnosci muszkietow, podaje czasami zaskakujace inormacje ( "muszkieterzy w bitwie strzelali najwyze 12 razy, nigdy powyzej 20 "). Ilustracje sa ciekawe, niestety bez podania zrodla, niestety sa zbyt male, a czesc z nich jest nieczytelna (przesuniete linie) co przy cenie ksiazki jest karygodnym sknerstwem wydawcy. Generalnie polecam.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
TomaszRejf
Administrator

Postautor: TomaszRejf » 2006-09-18, 10:42

pewnie niedlugo sobie kupie, ale okladke mogli zrobic inna. Ten rysunek pochodzi z jakiejs angielskiej ksiazki czy czasopisma i pokazuje zolnierzy w czasie ich wojny domowej :(
pozdrawiam
Tomasz

Awatar użytkownika
Don Carlos

Postautor: Don Carlos » 2006-09-19, 18:13

Paradne!!
Polowa obrazkow pochodzi z Ars Bella Gerendi, jakies czeskie malarstwo historyczne.
Zaczalem czytac, zobaczymy co dalej!!
Pozdrawiam
Don Carlos
Zly, Lozkowy Porucznik Regimentu KJM

Awatar użytkownika
Sebastian

Postautor: Sebastian » 2006-09-20, 07:14

Niestety jest sie czego czepiac, autor pisze np. ze mozdzierze nie nadawaly sie do oblezen, a mimo to byly w ich trakcie uzywane. :lol:

Awatar użytkownika
Don Carlos

Postautor: Don Carlos » 2006-09-21, 06:32

Czytam te ksiazke i czytam....
Jest duzo bledow albo uogolnien, momentami dosc ciezko sie czyta.
Ja sam mam ciezki styl ale tu widac ze to pisal absolwent POlitechniki (nie uwlaczajac jej samej i jej abolwentom).
PIszacych dzileimy na takich :
co wiedza ze pisza
i takich co pisza co wiedza.

NIe podoba mi sie tez forma ordynarnego zerzniecia ilustracji ze stron internetowych. Rozumiem ze latwiej taniej i wygodniej.
Pozdrawiam

Don Carlos

Zly, Lozkowy Porucznik Regimentu KJM

Wróć do „Książki, opracowania”