Misterium Męki Pańskiej - inscenizacja nietypowa

Awatar użytkownika
AndrzejM

Misterium Męki Pańskiej - inscenizacja nietypowa

Postautor: AndrzejM » 2012-03-01, 08:42

Allo allo,
dostałem zaproszenie do wzięcia udziału w tegorocznym Misterium. Macie chęć postatystować w roli strażników/milicji miejskiej? - konwencja XVIIw., stroje polskie lub pludrackie.
Role nieme - trzeba groźnie wyglądać. Preferowana broń drzewcowa lub długa palna - może bedzie okazja dać salwę.
Autorem libretta jest Jacek Kowalski, który w Misterium będzie jednocześnie narratorem i zapiewajłą.

Impreza non-profit, jedyne co można zarobić to odpust 50 lat czyśćca.

AM.

Awatar użytkownika
Tomasz Ogiński

Postautor: Tomasz Ogiński » 2012-03-01, 10:56

ja to chyba wolę być potępiony przez napalone diablice

Awatar użytkownika
AndrzejM

Postautor: AndrzejM » 2012-03-01, 11:54

Będziesz miał to na Węgrzech.
Kto stawia Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek nie zginie w ciemnościach.

Awatar użytkownika
Andrzej Sz.

Postautor: Andrzej Sz. » 2012-03-01, 20:53

Ja tu na ziemi dobrzyńskiej, gdzie wciąż żywe są tradycje Bożogrobców, a zwłaszcza przez nich wprowadzony zwyczaj ubierania Grobu Bożego, robię z grupą rycerską już od pięciu lat tradycyjnie za straż grobu. W tym roku wprowadzimy małą zmianę otóż każda kolejna zmiana warty będzie z kolejnej epoki. Zaczynamy parą Dobrzyńców, poprzez czasy tzw "okołogrunwaldzkie", następnie polska szlachta i para pludraków. Oczywiście lud Boży gromadząc się ze święconką ma dodatkową lekcję historii, a my od księdza michę ciastek, o odpuscie nic nie mówił....

Wróć do „Ogłoszenia, ciekawostki”