Vivat Władysław - ku pamięci wojennej fortuny Władysława IV

Awatar użytkownika
TomaszRejf
Administrator
Posty: 2215
Rejestracja: 2007-01-11, 11:59

Vivat Władysław - ku pamięci wojennej fortuny Władysława IV

Postautor: TomaszRejf » 2014-03-13, 10:14

Mars odpoczywa czas na trochę zabawy, a nasza zabawa już niedługo. 21 marca 2014.

Zabawa dla rekonstruktorów XVII wiecznych, wejście około 30-50zł, Będziemy tańczyć przy akompaniamencie znanej kapeli zamkowej 220V, będziemy wznosić toasty i zakąszać suto. Piwo i wino można przynieść własne, ale będzie też w Barze (trzeba najpierw zdobyć :) ), i miód będzie w Barze, do tego kapusta z grochem, kasza lub kasza ze skwarkami. Możemy też przynieść własne wiktuały. Wszelkie pożywienie, napoje spożywamy w naczyniach historycznych, stroje obowiązkowe XVII wieczne!!! Impreza odbędzie się w Grodzie Wikingów przy Wisłostradzie który na ten czas stanie się Stanicą :) wojska Rzeczpospolitej.

Jak pisałem wcześniej impreza będzie składkowa
- wpłata na konto do 17 marca po 58 złotych
- wpłata na konto do 21 marca (rano) po 68 złotych
- wpłata gotówką przy wejściu po 78 zł

Zabawa od 20 do 1-2 w nocy. Wpłata pokrywa wynajem sali i jedną porcję jedzenia typu kapusta z grochem, kasza z mięsem. To jeszcze wybierzemy. Właściciel nie będzie protestował gdy wniesiemy własne piwo. Prócz piwa ma w ofercie dobre miody pitne. Można też przynieść własne przekąski.
Widzę w dyskusjach parcie na coś nowego w rekonstrukcji i dlatego może uda się wprowadzić na "salony" tradycyjne polskie tańce, które będą odskocznią od tradycyjnych już kontredansów i branle.
Jeśli będzie nas więcej to koszty oczywiście spadną, dlatego dobrze by było wpłacać wcześniej na konto, wtedy wiemy ile osób będzie i jakie wyjdą realne koszty. Jeśli nie będzie nas zbyt dużo, to niestety nie wzniesiemy toastu za króla Władysława, lub zrobimy to w domowym zaciszu. Namawiam też znajomych spoza Warszawy by przybywali, wtedy pomyślimy o stosownych zniżkach, by jakoś zrekompensować koszty dojazdu.
Mam nadzieję że damy radę się spotkać i pobawić, oraz wspólnie po planować już zbliżający się sezon :)
pozdrawiam
Tomasz

Wróć do „Ogłoszenia, ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron