XVII wieczny spacer po Starym Mieście w Warszawie. 29 maja

Awatar użytkownika
Spadi

XVII wieczny spacer po Starym Mieście w Warszawie. 29 maja

Postautor: Spadi » 2011-05-21, 13:44

Hmm nie wiedziałem, gdzie to tu umieścić, mam nadziej, że to dobry dział i brużdżę:)

Zapraszam was wszystkich na pierwszy XVII wieczny spacer po Starym Mieście w Warszawie.

Zasada bardzo prosta, wszyscy ubieramy sie w nasze najbardziej wypasione stroje XVII wieczne, ful wypas i bling bling, aby wrzucić trochę kolorytu w codzienną rzeszę turystów na Starym Mieście.

Miejmy nadzieję, że w ten sposób uda się wywrzeć nieco presji na dyrekcję Zamkową dla rozpoczęcia współpracy:)

W programie spacer po starym mieście, uliczki, zakątki i kawiarenki, oraz zwiedzanie Zamku Królewskiego, Pałacu pod Blacha oraz Arkady Kubickiego z ogrodami zamkowymi. Zobaczymy miejsce zamachu imć Piekarskiego, na miłościwie panującego Króla Zygmunta III i galerie wybudowane po owym zdarzeniu, ku królewskiemu bezpieczeństwu, oraz tereny Dominikanów, gdzie straż miejska Aleksandra Chamera stoczyła wojnę z przekupkami Warszawskimi.

Jeśli ktoś zna jakieś ciekawe opowieści z interesującego nas okresu i miejsca, niech szykuję się, aby wiedzą tą się podzielić:)

Mam nadzieję, że dołączy do nas Pan Porucznik Don Carlos z małżonką i uraczy nas opowiastkami z historii naszego pięknego miasta. Spacer zakończymy około godziny 21 podziwiając pokaz fontann w Warszawskim parku fontann u Stóp Starego miasta, dalszy program zależeć będzie już tylko od naszych chęci:)

Wszyscy chętni do wzięcia udziału a nie posiadający odpowiedniego ubioru, proszeni są o jak najszybszą informacje, a może uda się taki ubiór im zapewnić.

Prośba również o jak najszybsze deklarowanie chęci wzięcia udziału, aby zapewnić odpowiednią rezerwację wejściówek na Zamek Królewski. Sprawa płatności bądź ulg itd, w toku:)

Info na FB:)

http://www.facebook.com/event.php?eid=216867318332500
Ostatnio zmieniony 2011-05-24, 12:44 przez Spadi, łącznie zmieniany 3 razy.
Spadi
sir Arthur Aston Company

Nie zgadzam się z tobą całym sercem, ale do końca mych dni, będę bronił twego prawa do posiadania własnego zdania.

— François-Marie Arouet de Voltaire (Wolter)

Kadrinazi

Postautor: Kadrinazi » 2011-05-21, 21:11

Idea bardzo ciekawa, turystom powinna się szalenie spodobać, tylko jednak drobna uwaga - zamach Piekarskiego był na Zygmunta III a nie Władysława IV ;)

Awatar użytkownika
Spadi

Postautor: Spadi » 2011-05-22, 00:11

ups fakt rozpędziłem sie:) juz poprawiam:)
Spadi

sir Arthur Aston Company

Nie zgadzam się z tobą całym sercem, ale do końca mych dni, będę bronił twego prawa do posiadania własnego zdania.

Awatar użytkownika
Andrzej Sz.

Postautor: Andrzej Sz. » 2011-05-22, 19:38

O jakiego rodzaju współpracę chodzi? Prosiłbym o konretne sprawy, na których Jego Dostojności Spadiemu zależy w związku z Zamkiem Królewskim. Zamek Królewski jest oczywiście instytucją kultury, ale ze specjalną rolą dla narodu. Ja akurat reprezentuję niewielkie regionalne muzeum, czyli też instytucję kultury. Z doświadczenia wiem, że współpracę tworzy się między ludźmi, a nie między szyldami czy pieczątkami. Więc do współpracy potrzebny jest konkretny dyrektor, taki czy siaki, kierownik od tego czy owego. Pomysł paradowania po salach zamkowych w strojach historycznych na pewno spodoba się turystom, ale zatrwoży pracowników zamku, w momencie kiedy im to się zacznie wymykac z rąk - zbyt wielu turystów na raz zapragnie zdobyc fotkę z muszkieterem - znając realia zastraszenia i spychologii pracowniczej zwyczajnie zawezwą ochronę i poproszą o wyjście. Nie znam historii podejmowanych prób nawiązania współpracy więc mogę się mylic, albo niepotrzebnie rozwijac. Wciągnijcie mnie w tematykę, a postaram się pomóc.

Awatar użytkownika
Spadi

Postautor: Spadi » 2011-05-23, 06:11

Nie nie, nie chodzi o paradowanie po salach zamkowych:) Nawet tak nieodpowiedzialna osoba jak jak:) zdaje sobie sprawę, że to nie wchodzi w rachubę:)

[size=9:a05a8dd0f4][ [i:a05a8dd0f4][b:a05a8dd0f4]Dodano[/b:a05a8dd0f4]: 2011-05-24, 13:43[/i:a05a8dd0f4] ][/size:a05a8dd0f4]
Zmiana terminu na niedzielę 29, po uzyskaniu informacji o wstępie wolnym w tym dniu na zamek:)
Spadi

sir Arthur Aston Company

Awatar użytkownika
DarekRybacki

Postautor: DarekRybacki » 2013-02-25, 09:40

W Gdańsku bardzo podobne inicjatywy przeprowadzają chłopaki z Garnizonu Gdańskiego - zainteresowanie okolicznych placówek muzealnych również jest niewielkie ;)

Łatwo ich odnaleźć na FB, zawsze możecie wymienić się spostrzeżeniami.

Awatar użytkownika
Van Ludwig

Postautor: Van Ludwig » 2013-03-29, 15:29

Zapraszam:
http://www.facebook.com/pages/Garnison-Danzig/242916419082911
To raczej radocha dla nas samych. Ważne by do każdego takiego spaceru dopisać jakąs historię, dołożyc scenki itp

Wróć do „Wyprawy”