Las Lanzas- "projekt wsparcia"

"Sprawy pikinierskie- czyli piką dzieła wojennego czynienie"
forum dla pikinierów o sprzęcie, taktyce, strojach itp.

Moderatorzy: Armand, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Armand

Las Lanzas- "projekt wsparcia"

Postautor: Armand » 2010-10-28, 13:48

Czyli jak można nie należeć, a pobawić się z nami, wspomóc nasze szeregi. To moja osobna inicjatywa, którą opiszę w stosownym czasie :) Dzięki niej ma szanse wyrosnąć "Las lanc" ;) nawet gdy nie wszyscy pikinierzy dojadą na imprezę.

[size=9:bc1d8f0326][ [i:bc1d8f0326][b:bc1d8f0326]Dodano[/b:bc1d8f0326]: 2010-11-04, 00:53[/i:bc1d8f0326] ][/size:bc1d8f0326]
Na imprezie gdzie będę miał zaplecze w postaci pik i wolnego czasu mogę przeprowadzić dla zainteresowanych musztrę pikinierską wg. Jacoba Wallhausena. Jeśli ktoś przejdzie takie szkolenie plus BHP piki :) może uczestniczyć z nami w takiej inscenizacji, gdzie nie ma zderzenia w wersji full contact z inną "zawodową" piechotą ;) Moje wymagania- poprawny strój zachodni, i najlepiej broń boczna o prostej głowni.

Jeżeli ktoś nie wyposaża się docelowo na pikiniera, ale ma zachodnią zbroję, tak jak kol. Igła- po chodzeniu z nami w szyku może zaryzykować starcie z zachodnią piechotą na takiej imprezie, gdzie to może się zdarzyć (Biała Góra, Bourtange, być może Ukraina etc.)

W planach mam też ćwiczenia w postaci walki (głównie przepychania się) dwóch oddziałów w różnych warunkach- otwarta przestrzeń, most, fortyfikacje etc. w zależności od terenu.

O "Las Lanzas" będę informował organizatorów imprez, żeby mogli zgłosić się chętni.
Flandes es infierno. Infierno del agua y lodo..

Der eine stößt den Speer zum Mann
Der andere zum Fische dann

Awatar użytkownika
Andrzej Sz.

Postautor: Andrzej Sz. » 2011-04-26, 13:28

Jak czytam o wsparciu, to mam zaraz na uwadze wsparcie, ale finansowe (To chyba się bierze z tych projektów unijnych, budżetów, kosztorysów, itp.). Zatem dla wsparcia finansowego wszelakich przedsięwzięć, jak chociażby zaopatrzenia cekhauzu, podrzucam pod rozwagę pomysł dystrybucji pamiątki - świeczki mojego autorstwa.
Załączniki
Świeca XVIIw..jpg
Świeca - pali się około trzech godzin
(13.43 KiB) Pobrany 163 razy

Awatar użytkownika
Armand

Postautor: Armand » 2011-04-26, 16:48

To takie ładne, że aż szkoda zapalać :D A zwykłe świece miałbyś w rozsądnej cenie? Ja mam dostęp do wosku, kolega wprawdzie obiecywał odlewanie świec ale jest tak zajęty budową domu że chyba nieprędko to nastąpi..
Flandes es infierno. Infierno del agua y lodo..

Der eine stößt den Speer zum Mann

Der andere zum Fische dann

Wróć do „Pikinierzy”